Przeskocz do treści

XV Otwarty Turniej Szachowy w Cmolasie

dorośli1.JPGXV Otwarty Turniej Szachowy w Cmolasie został rozegrany 02 marca 2019 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie, który był jego organizatorem. Tradycyjnie do organizacji szachowej uczty włączyło się także Towarzystwo Szachowe „Skoczek” w Sędziszowie Młp. Sobotni Turniej zgromadził 30 miłośników królewskiej gry. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów wystartowało 10 zawodników, natomiast w grupie seniorów 20 zawodników z gmin: Cmolas, Kolbuszowa, Dzikowiec, Sędziszów Młp., Majdan Królewski. Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Szachowego turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem P’15. Arbitrem seniorów był Pan Krzysztof Skiba, zaś grupy juniorów, które rozegrała 5 rund Pan Wojciech Zagroba.

Zwycięzcą w kategorii juniorów został Filip Machno, II-gie m-ce zajął Piotr Szuban, na III m-cu był Karol Rusin. Najlepszym zawodnikiem z gminy Cmolas w kategorii juniorów został Piotr Szuban, II-gie m-ce z gminy Cmolas zdobył Oskar Czachor, a III wywalczył Wojciech Pastuła.

Mistrzem seniorów w Turnieju został Adam Stefański z Tsz Skoczek Sędziszów Młp, II- gie miejsce zdobył Karol Stój z KS Dzikowiec, III-cie miejsce wywalczył Eugeniusz Czarnik z UKS Spartakus Kolbuszowa.
Tradycyjnie, także w kategorii seniorzy, wręczono puchary dla najlepszych zawodników z Gminy Cmolas, którymi okazali się: I m-ce Tomasz Zawadzki, na drugim miejscu znalazł się Paweł Wilk, zaś III m-ce wywalczył Adam Lychacz. Zawodnicy Ci związani są z Tsz „Skoczek” w Sędziszowie Młp.
Jak od kilku lat, tak i tym razem wręczane puchary miały kształt dużych, drewnianych figur szachowych.