Przeskocz do treści

„LITERATURA I DZIECI” w Cmolasie

DSC_0767.JPGW dniu 22.11.2018 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie odbył się etap gminny Podkarpackiego Konkursu „LITERATURA I DZIECI”, organizowanego dla uczniów szkół podstawowych woj. podkarpackiego. Tematem tegorocznej edycji były „Niezwykłe opowieści”, o miejscach, wydarzeniach i ludziach, związane z faktami historycznymi, ale nie pozbawionymi elementów fantastyki. Konkurs jest okazją do popularyzowania literatury dziecięcej, inspirowania do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej, rozwijania wyobraźni i spontaniczności. W ramach prezentacji konkursowej uczestnicy zaprezentowali jeden utwór wybranego autora w formie recytacji.
Do gminnego etapu konkursu zgłoszone zostały prezentacje ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie, Szkoły Podstawowej w Hadykówce, Szkoły Podstawowej w Ostrowach Baranowskich oraz Szkoły Podstawowej w Porębach Dymarskich.
Jury w składzie: Przewodnicząca Bogumiła Kosiorowska - Dyrektor SCK w Dzikowcu, Danuta Zuba –Dyrektor GBP w Cmolasie oraz Edward Wilk – Muzykant, Członek Zespołu Cmolasianie, dokonało oceny i przyznało następujące miejsca:

Kategoria klas 0-II
recytacja:
I miejsce – Paweł Ziętek – SP w Hadykówce

Kategoria klas III-V
recytacja:
I miejsce –Aleksandra Marut – SP w Cmolasie

Kategoria klas VI-VIII
recytacja:
I miejsce –Aleksandra Czachor – SP w Cmolasie
II miejsce –Inga Tworz – SP w Cmolasie

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i paczkę słodkości, a Zwycięzcy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu, który odbędzie się 29 listopada 2018 r. w Chorzelowie