Przeskocz do treści

„Lato z SOKiem” w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie

DSC_0548.JPG Wakacje to wspaniały okres. Zwłaszcza dla dzieci. Jest to czas na rozwinięcie swoich zainteresowań, zawarcie nowych znajomości, przyjaźni oraz przede wszystkim na zabawę. W duchu tej myśli w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie po raz kolejny przygotowany został wakacyjny plecak rozmaitości dedykowany dzieciom z terenu gminy. Zajęcie odbywały się cztery razy w tygodniu od 4 - 28 lipca.
DSC_0683.JPG Programowi tegorocznych zajęć towarzyszyły różnorodne rozrywki tj.: zabawy integracyjne, wycieczki krajoznawcze, zabawy muzyczno‐ruchowe, zajęcia plastyczne te i inne formy pracy z dziećmi sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W ramach wakacyjnego wypoczynku dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania nad wodą oraz przeszły kurs udzielania pierwszej pomocy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne podczas których uczestnicy wykonywali między innymi: figurki z masy solnej, biżuterie z papieru kolorowego, ramki ze zdjęciem, akwarium, witraże i wiele innych ciekawych prac, które miały na celu rozwinięcie kreatywnego potencjału dzieci. 26 lipca miało miejsce przedstawienie pt „Pingwiny z zasadami” w wykonaniu aktorów z teatru „Fantazja”. Przedstawienie wywarło na wszystkich widzach miłe wrażenie. Dzieci mogły osobiście poznać króla Juliana najbardziej barwną i wesołą postać przedstawienia. W trakcie teatrzyku dzieci śpiewały i bawiły się z bajkowymi postaciami. Wesołe dialogi, zabawne sytuacje, dużo piosenek i zabaw ruchowych oraz aktywny udział dzieci zapewniły dobrą zabawę i rozśmieszały do łez nie tylko małych

DSC_0569.JPGwidzów, również towarzyszące im osoby dorosłe. Odwiedziły m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich, gdzie młodzi ekolodzy mogli pogłębić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska. Ponadto zorganizowany został wyjazd do FlyPark w Rzeszowie gdzie na przybyłych czekało wiele wyskokowych i miękkich atrakcji takich jak: wielki basen z gąbkami, ścieżki trampolinowe, ścianka wspinaczkowa. Każde z dzieci znalazło coś dla siebie. Kolejnym dniem pełnych atrakcji była wizyta w Zagrodzie Jeździeckiej „Mustang” w Dzikowcu, gdzie na świeżym powietrzu dzieci poznały różne zwierzęta gospodarcze (konie, kozy, owce, króliki i inne), dowiedziały się o korzyściach, jakie przynoszą nam różne gatunki zwierząt i jak należy się nimi zajmować. Główną atrakcją była przejażdżka w siodle. Wspólnie spędzone Lato z SOKiem było wypełnione szeregiem ciekawych zajęć. Odbywały się rozgrywki tenisa stołowego, gra w piłkarzyki, gry i zabawy stolikowe oraz liczne zabawy z chustą animacyjną.

Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy na kolejne dni wakacji dużo słońca, zabawy i wspaniałego wypoczynku!

SOK Cmolas