Przeskocz do treści

Dni Gminy Cmolas 2019

DSC_0212.JPGZa nami dwa dni wspólnego świętowania, czyli Dni Gminy Cmolas 2019, które w tym roku przypadły na 29-30 czerwca. Jedno z największych wydarzeń organizowanych w naszej Gminie przyciągnęło tłumy mieszkańców oraz gości. To czas, który przede wszystkim spędziliśmy razem - z naszymi rodzinami, sąsiadami, wśród różnych atrakcji, o które zadbali organizatorzy tegorocznej imprezy.
W sobotę na terenie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie miłośnicy pływania w godzinach 7-22 skorzystali z pływalni krytej za jeden grosz. Na frekwencję nie można było narzekać.
W niedzielę na stadionie sportowym w Cmolasie, impreza rozpoczęła się od sporej porcji atrakcji dla dzieci. Na najmłodszych uczestników czekały darmowe urządzenia rekreacyjne i pełne humoru zabawy, tańce i konkursy – kolorowy zawrót głowy – przygotowane przez studio FAMA z Dębicy.
Następnie przyszedł czas na prezentacje wokalne i taneczne uczniów z Gminy Cmolas. Popisy wokalne Julii Boroń, Wiktorii Brózda, Joanny Myszka, Oliwii Urban oraz Konrada Krupy przeplatane były pokazami tanecznymi zespołów tańca współczesnego „Motyw I”, „Motyw II” i „Motyw Mini” działających w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie, zespołu „Poza” działającego w Wiejskim Domu Kultury w Trzęsówce oraz Zespołu tanecznego z SP w Cmolasie. Po prezentacjach dziecięcych i młodzieżowych, na scenie wystąpił Zespół Ludowy Cmolasianie, prezentując bogaty repertuar przyśpiewek ludowych i piosenek biesiadnych oraz Kapela Cmolaskie Chłopoki wykonując muzykę ludową towarzyszącą polskim tańcom ludowym.
Najbardziej wyczekiwanym momentem imprezy były oczywiście koncerty gwiazd. Publiczność brawami powitała na scenie Mariusza Kalagę wokalistę muzyki pop i country, obdarzonego wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest Royem Orbisonem znad Wisły”. Piosenkarz ma na swoim koncie uczestnictwo w wielu festiwalach folkowych w kraju i za granicą. Wokalista wykonał przeboje i standardy muzyki tanecznej, rozrywkowej, piosenki z gatunku tex-mex, a także szlagierowe kompozycje. Mogliśmy usłyszeć takie hity jak: "Jedna z gwiazd", "Nie zapomnę tamtej nocy", czy "Do widzenia skarbie mój". Oczekiwana, przez wyjątkowo liczną publiczność, gwiazda disco-polo Zespół CLIVER porwał wszystkich do dobrej zabawy. Zespół wykonał największe swoje hity: „Za oknem deszcz”, „Pokaż jak się kręcisz”, „Czy moje ciało oszalało”. Zachwycona publiczność doczekała się bisów.
Miłośnicy tańca i dobrej zabawy bawili się do późna przy dźwiękach zespołu „Roxait”. Całość uświetnił pokaz fajerwerków.
Organizatorami tegorocznych „Dni Gminy Cmolas” był Urząd Gminy Cmolas, Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie, Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie.
Patronat medialny nad imprezą objęło: Radio Cmolas, Lokalnie24.