Przeskocz do treści

Dzień Mamy, Taty i Dziecka

DSC_0153.JPGW Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie, 25 maja 2019 r. był dniem pełnym rytmicznej muzyki, dużej dawki śmiechu, ale także przesłania, że nauka jest w życiu bardzo ważna.
A wszystko to z okazji uroczystości poświęconej Dniu Mamy, Taty i Dziecka, gdzie młodzi aktorzy
z grupy teatralno-wokalnej oraz Zespoły Tańca Współczesnego z Cmolasu i Trzęsówki pokazali przed swoimi najbliższymi efekty swojej pracy.

Imprezę rozpoczął spektakl teatralny w reżyserii Pani Edyty Urban, przedstawiający wszystkim już znaną historię Kopciuszka, jednak tym razem młodzi aktorzy pokazali publiczności inną wersję tej baśni stosując się do słynnego powiedzenia „nauka poprzez zabawę”. Dzięki swojemu talentowi aktorskiemu, nie dość, że przekazali najmłodszym ważną rolę edukacji w życiu, to również sprawili, że na twarzach obecnych na sali dzieci pojawiły się radosne miny. Następnie na scenie zabrzmiały rytmy latynoskiej i młodzieżowej muzyki, a to za sprawą Zespołów Tańca Współczesnego: Motyw Mini, Motyw I i Motyw II
z Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie oraz grupy tanecznej Poza z Wiejskiego Domu Kultury w Trzęsówce, których choreografem jest Pani Katarzyna Panek. Pierwsze wystąpiły najmłodsze tancerki z Motywu Mini w układzie pt. „Balerina”, nie zabrakło ich też w dalszej części imprezy, gdzie zaprezentowały swoje umiejętności w układzie pt. „Latino”. Po nich na scenie wystąpił Motyw II z układem pt. „Pillow”, dziewczęta z Motyw I zatańczyły w rytmie „Hip-Hopu”, a Zespół Poza z Trzęsówki zaprezentowały swój taniec w popularniej piosence Demi Lovato oraz Louisa Fonsi „Échame La Kulpa”.

Wśród wspaniałych występów teatralno-tanecznych, nie zabrakło podziękowań za współpracę z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Cmolasie dla Pań: Edyty Urban i Katarzyny Panek. Kwieciste upominki z wyrazami wdzięczności wręczyła Dyrektor SOK Edyta Kus-Mokrzycka oraz Wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek, który skierował życzenia dla wszystkich Mam, Ojców i Dzieci z okazji ich wspólnego świętowania. Na końcu czas umilił i rozweselił zgromadzoną publiczność kolorowy oraz zabawny Klaun Fred. Po dużej dawce pozytywnego humoru najmłodsi otrzymali słodkie upominki.