Przeskocz do treści

Świąteczne kolędy i pastorałki na nowej płycie „Cmolasian”

Bardzo miło nam poinformować, że pod koniec listopada 2018 r. Zespół Ludowy Cmolasianie w składzie: Maria Rzeszutek, Józefa Chmielowiec, Helena Dziuba, Władysław Dziuba, Władysław Halat, Teresa Jadach, Bronisława Kosiorowska, Krzysztof Marszałek, Krystyna Szczepanek, Karol Ziętek, Julian Wilk, Maria Wilk – przy akompaniamencie Jarosława Mazura – nagrał z okazji Świąt Bożego Narodzenia płytę pt. „Narodzenia czas” zawierającą 14 tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Nagranie wykonano w Studiu Audiowizualnym w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Płytę wydano ze środków: Gminy Cmolas (fundusz sołecki) oraz Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie.
Kolędy, które znajdują się na nowej płycie Zespołu Ludowego Cmolasianie – „Narodzenia czas” to: Wśród nocnej ciszy, W Boże Narodzenie, Józefie stajenki nie szukaj, Najświętsza Panienka, Słyszę z nieba muzykę, Idą, idą kolędnicy, Dzwony, Całemu światu, Wpuście aniołowie, Jezusa narodzonego, Narodzenia czas, Przybieżeli do Betlejem, Do szopy, Bóg się rodzi.
W niedzielę w Uroczystość Objawienia Pańskiego tj. 06 stycznia br. po Mszy św. wieczornej w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Cmolasie odbył się Parafialny koncert kolęd i pastorałek - GLORIA IN EXCELSIS DEO. Podczas tegorocznej trzeciej edycji koncertu nie mogło zabraknąć Zespołu Ludowego Cmolasianie działającego w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie. Koncert ten był także okazją do promocji świeżo nagranego albumu pt. „Narodzenia czas”. Po wspomnianym koncercie każda z zainteresowanych rodzin otrzymała płytę Zespołu z najpiękniejszymi polskimi kolędami, których urok i niepowtarzalny charakter jest doceniany na całym świecie.