Przeskocz do treści

XIV Otwarty Turniej Szachowy

DSC_0329.JPGW niedzielę 15.04.2018 roku w Cmolasie odbył się XIV Otwarty Turniej Szachowy, którego organizatorem był Samorządowy Ośrodku Kultury w Cmolasie oraz Towarzystwo Szachowe „Skoczek” w Sędziszowie Młp. Celem turnieju jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań, popularyzacja gry w szachy w Cmolasie oraz wyłonienie najlepszych szachistów. Tegoroczny turniej zgromadził 26 sympatyków królewskiej gry. Przeważali mężczyźni, jednak znalazło się kilka młodych dam, które wykazywały się znajomością gry w szachy. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy (do 13 r.ż) 12 zawodników i grupa seniorów (powyżej 13 r.ż) 14 zawodników.

Rywalizacja szachowa rozpoczęła się o godzinie 10.30 i trwała do godzin popołudniowych. Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Szachowego turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem P’15. Nad całością turnieju czuwał Sędzia Główny Pan Krzysztof Skiba. Po rozegraniu ostatnich partii nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników.

Zwycięzcą w kategorii juniorów został Tomasz Drożdż, II-gie m-ce zajęła Emilia Karnasiewicz, na III m-cu była Aleksandra Zielińska. Najlepszym zawodnikiem z gminy Cmolas w kategorii juniorów została Aleksandra Zielińska, II m-ce wywalczył Piotr Szuban, a III m-ce – Agnieszka Zielińska.

Mistrzem seniorów w Turnieju został Paweł Głuch, drugie miejsce wywalczył Robert Karnasiewicz z kolei trzecie miejsce zajął Adam Stefański. Puchary wręczono także w kategorii: Najlepszy Zawodnik Gminy Cmolas, które otrzymali w kategorii seniorów I m-ce Patrycja Starzec, II m-ce Tomasz Zawadzki, III m-ce Hubert Wilk .
Puchary i dyplomy wręczyli: Wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek, Dyrektor SOK Edyta Kus-Mokrzycka, Prezes Towarzystwa Szachowego Skoczek z Sędziszowa Młp., Sędzia Główny Krzysztof Skiba.