Przeskocz do treści

Ferie w Samorządowym Ośrodku Kultury

DSC_0248.JPG Wszystko co dobre szybko się kończy – a w szczególności ferie – jest to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie nie będzie brakowało. W tegorocznej ofercie zajęć każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego i spędzić wolny czas w atrakcyjny sposób. Wśród oferowanych zajęć były: gry i zabawy stolikowe, integracyjne, ruchowe, zajęcia plastyczne, rękodzielnicze oraz spotkanie z teatrem i wyjazd do kina.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, w czasie których uczestnicy tworzyli piękne arcydzieła z użyciem przeróżnych technik. Uczestnicy wykonali piękne, różnobarwne karmniki, obrazy malowane na folii aluminiowej oraz walentynkowe świeczniki z masy solnej. Podczas aktywnego wypoczynku nie mogło zabraknąć wspólnych gier i zabaw, którym towarzyszyły emocje i rywalizacja, były także elementem integrującym grupę i były dla dzieci relaksujące. Dodatkową atrakcją wypoczynkową dla uczestników ferii był udział w spektaklu teatrzyku Zielony Melonik pt. „Czar trzech słów”. Główną bohaterką sztuki była bardzo kapryśna dziewczynka Krysia, która dzięki siedmiomilowym butom trafia do krainy fantazji, pokonuje złośnika Durduma, równocześnie zdejmując zły czar z księcia zamienionego w żabę. Wszystko to udało się Krysi dzięki trzem pięknym słowom: "proszę, przepraszam i dziękuję". Ostatnią atrakcją kończącą tegoroczne ferie była wycieczka do kina w Nowej Dębie na film pt. „Gnomy rozrabiają”.
Każdego dnia dzieci przychodziły z uśmiechem i zadowoleniem na twarzy, który dla prowadzących zajęcia był najlepszym podziękowaniem i uznaniem. Ferie dobiegły końca, jednak nie ma powodu do smutku, ponieważ zostały nam piękne wspomnienia.