Przeskocz do treści

Za nami Dni Cmolasu

DSC_0060.JPG Tegoroczne Dni Cmolasu przypadły na 24 i 25 czerwca 2017r.

W pierwszym dniu obchodów dominował sport. Na terenie Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie przez cały dzień miłośnicy pływania mogli skorzystać z pływalni krytej za jeden grosz. Na korcie tenisowym został rozegrany II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchara Wójta Gminy Cmolas. Na podium stanęli, zdobywając pierwsze miejsce Wojciech Piekarczyk, drugie Michał Piekarczyk, a trzecie Krzysztof Urban. Po południu w tym dniu na stadionie sportowym „Tempo Cmolas” odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Księża Diecezji Rzeszowskiej a Oldboyami Cmolas o Puchar Proboszcza Parafii Cmolas. Mecz wynikiem 5:3 wygrała drużyna Oldboys Cmolas. Sportowa atmosfera spotkania miło zakończyła pierwszy dzień obchodów Dni Cmolasu.

DSC_0143.JPG W niedzielę 25 czerwca, uroczyste obchody „Dni Cmolasu” odbywały się na stadionie sportowym w Cmolasie. Impreza rozpoczęła się od sporej porcji atrakcji dla dzieci. Na wszystkie dzieci czekały pełne humoru zabawy, tańce i konkursy oraz nagrody dla tych, które aktywnie uczestniczyły w zabawie. Zamki, zjeżdżalnie i trampolina przyciągały energiczne dzieciaki, które później mogły się schłodzić w kurtynie wodnej przygotowanej przez OSP w Cmolasie. Następnie przyszedł czas na pokazy militarne Jednostki Strzeleckiej 2043 Związku Strzeleckiego „Strzelec" Józefa Piłsudskiego z Nowej Dęby. Podczas pokazów, uczestnicy strzelali z broni długiej i krótkiej oraz podziwiali pokazy dynamiczne, jako jeden z elementów szkolenia podstawowego strzelców. Prezentacje wokalne i taneczne zgromadziły przed sceną licznych uczestników imprezy. Na scenie zaprezentowali się finaliści Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Cmolas 2017r.: Natalia Marut, Aleksandra Szuban, Natalia Bandura, Oliwia Urban, Monika Partyka, Joanna Myszka, Julia Cyran, Oliwia Nowicka, Agata Serafin. Popisy wokalne, przeplatane były pokazami tanecznymi zespołów tańca współczesnego „Motyw Mini”, „Motyw I” i „Motyw II” działających w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie, Zespołu tanecznego „Szczęśliwa trzynastka” z Zespołu Szkół w Cmolasie oraz Zespołu tanecznego „Salsa Solo” ze Szkoły Tańca ArtDance w Nowej D  ębie. Z czasem publiczność dopisywała coraz bardziej, a przed nią wystąpił zespół disco polo - LILI. Zespół tworzy trójka młodych, energicznych ludzi, kochających muzykę - Basia, Michał i Marcin. DSC_0290.JPG Finaliści III edycji Disco Star i uczestnicy wielu programów rozrywkowych między innymi Must Be The  Music. Znani z utworu „Bujam się". Po występie Zespołu LILI na scenie pojawił się jeszcze bardziej znany publiczności MeGustar. Trzej młodzi mężczyźni wykonali i zaśpiewali przy wtórze wspaniałej publiczności największe swoje hity m.in. „Po prostu kochaj", „Chcę Ciebie", „Pocałuj mnie", „Malowane serca" czy tytułowy „Elo Melo”. Miłośnicy tańca i dobrej zabawy bawili się jeszcze do późna przy dźwiękach zespołu „MEDIUM”. Całość uświetnił pokaz fajerwerków, podczas którego nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Cmolasu.

Organizatorami tegorocznych „Dni Cmolasu” był Urząd Gminy Cmolas, Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie, Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie oraz Zespół Szkół w Cmolasie. Patronat Medialny nad imprezą objęło: Twoje Radio Cmolas, Korso Kolbuszowskie i Super Nowości.