Przeskocz do treści

Przy Wielkanocnym Stole

DSC_0507.JPG Już po raz dziesiąty Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie był organizatorem kiermaszu wielkanocnego. 2 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie „Przy Wielkanocnym Stole”, które jak co roku przyciągnęło licznych artystów rękodzielników oraz mieszkańców gminy Cmolas.

Na obficie zastawionych stołach były pasztety, półmiski swojskiej wędliny, jajka faszerowane, nad którymi górowały baby drożdżowe, a obok barwne mazurki. Dla ozdoby pomiędzy smakołykami zieleniły się gałązki bukszpanu oraz wielobarwne pisanki, baranki i kurczątka. Stoły te przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Hadykówki, Cmolasu, Lesianki z Ostrów Baranowskich i z Ostrów Tuszowskich. Panie z KGW w Ostrowach Tuszowskich przygotowały tradycyjny barszcz biały.

Wśród obfitości tego dnia na stołach piętrzyły się pisanki z nitki, ze sznurka, wykonane techniką wstążkową, stroiki i koszyczki, zające i króliki, szyte ręcznie z filcu, z juty, szydełkowe, serwetki koronkowe, palmy, palemki, kwiaty z bibuły, kurki, koguciki, skrzynki ozdobne drewniane, trójwymiarowe origami, rzeźba w drewnie, figurki woskowe, obrazy i zioła. Te wszystkie różności można było podziwiać i zakupić dzięki wystawcom, którzy zaprezentowali swoje wyroby rękodzielnicze. Autorami tych niezwykłych prac byli: Krzysztof Magda, Irena Kamińska, Maria Perlicka, Maria Miśkiewicz, Kazimiera Zagroba, Maria Serafin, Małgorzata Augustyn, Barbara i Marian Sochaccy, Dom Pomocy Społecznej w Cmolasie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej – Filia Cmolas

Wszystkim wystawcom Wójt Gminy Cmolas Pan Eugeniusz Galek wręczył podziękowania za prezentację, a uczestnikom spotkania złożył życzenia świąteczne. Miła atmosfera i świąteczny nastój spotkania przybliżył wszystkich do tradycji nadchodzących Świąt.