Przeskocz do treści

XIII Otwarty Turniej Szachowy w Cmolasie

DSC_0412.JPG 26 lutego 2017 r. już po raz trzynasty rozegrano Otwarty Turniej Szachowy w Cmolasie. Organizatorem był Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie oraz Towarzystwo Szachowe „Skoczek” z Sędziszowa Młp. W Turnieju wzięło udział 44 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów wystartowało 13, natomiast w grupie seniorów 31 zawodników z gmin: Cmolas, Kolbuszowa, Dzikowiec, Ropczyce i Sędziszów Młp. Zgodnie z przepisami Polskiego Związku Szachowego turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem P’15. Arbitrem seniorów był Pan Jacek Mroczek, zaś w młodszej grupie Pan Wojciech Zagroba.

Zwycięzcą w kategorii juniorów został Karol Rzeszuto, II-gie m-ce zajął Kamil Guźda, na III m-cu był Mateusz Czernik. Najlepszym zawodnikiem z gminy Cmolas w kategorii juniorów został Kamil Guźda, drugie miejsce Agnieszka Zielińska, a trzecie Oskar Czachor.
Mistrzem seniorów w Turnieju został po raz czwarty Krzysztof Skiba, drugie miejsce wywalczyła Kaludia Starzec, z kolei trzecie miejsce Tomasz Zawadzki.
Puchary wręczono także w kategorii: Najlepszy Zawodnik Gminy Cmolas, które otrzymali w kategorii seniorów I m-ce Klaudia Starzec, II m-ce Tomasz Zawadzki, III m-ce Patrycja Starzec.
Organizatorzy gratulują i dziękują wszystkim Zawodnikom za sportowy przebieg rywalizacji.