Przeskocz do treści

Dni Cmolasu 2015 r.

DSC_0514.JPG Tegoroczne obchody "Dni Cmolasu" przypadły  na 27 i 28 czerwca 2015r .

W sobotę 27 czerwca w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie dla najmłodszych mieszkańców Gminy Cmolas zostały zorganizowane warsztaty teatralne pt:  „Małe teatrowanie przy tacie i mamie – Na wyspach”. Dzieci oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni do wspólnego odkrywania czterech wysp. Każda z nich kryła wiele tajemnic, na jednej było drzewo pełne dojrzewających instrumentów, na innej wielka góra  zamieszkała  przez zagubione skarpety, a także wyspa gdzie płynie strumień światła oraz gdzie wieje wiatr opowieści. Między lądem dzieci wraz z rodzicami poruszali się tratwą w rytm zaklęcia. DSC_0038.JPGPo magicznym świecie teatru uczestnicy warsztatów podróżowali razem z przewodniczkami, które pomagały w zrozumieniu napotkanych zjawisk. Warsztaty miały na celu zapoznanie dziecka ze zjawiskiem teatru, przedstawienie czego może się tam spodziewać i jak sam może stać się jego częścią. Kluczowym elementem była obecność rodzica, który aktywnie uczestniczył w warsztatach, tak żeby „mały widz- uczestnik” czuł, że teatralna podróż to wspólna rodzinna przygoda.
28 czerwca, uroczyste obchody „Dni Cmolasu” odbywały się na stadionie sportowym w Cmolasie. Impreza rozpoczęła się od sporej porcji atrakcji dla dzieci.  Od godziny 15.00 na  wszystkie dzieci czekały pełne  humoru zabawy, tańce i  konkursy z Klarą i Żabusiem. W trakcie programu dzieci otwierały strony Księgi Przygód, i wędrowały do różnych miejsc takich jak: Kraina Krasnoludków, Kraina Zabawy, Wesoła Łąka i Królestwo Kolorów. Dodatkową atrakcją był deszcz baniek mydlanych, wystrzałowe konfetti , nagrody dla wszystkich dzieci uczestniczących w zabawie. Na najmłodszych czekała również trampolina, zjeżdżalnia, dmuchany zamek oraz atrakcje na wodzie. Następnie przyszedł czas na pokaz eksperymentów, które dotyczyły praktycznie każdego działu fizyki. Odważni uczestnicy zabawy brali aktywny udział w prezentowanych doświadczeniach. Na śmiałków czekało zamrażanie kwiatów, wbijanie gwoździ  przy pomocy banana , tworzenie tlenu i wiele, wiele innych atrakcji nasiąkniętych dobrym humorem. Po „Scenicznym Show Fizycznym” przyszedł czas na prezentacje wokalne i taneczne uczniów z terenu Gminy Cmolas. Na scenie zaprezentowali się finaliści III Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Cmolas 2015r. Popisy wokalne Oliwii Urban, Karoliny Serafin , Darii Posłusznej oraz Zespołu wokalnego z ZS nr 2 w Kolbuszowej przeplatane były pokazami tanecznymi zespołów tańca współczesnego „Motyw I” i „Motyw II”i „ Motyw Mini” działających w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie oraz Zespołu tanecznego- „Szczęśliwa dwunastka” z ZS w Cmolasie. Wystąpił także Zespól Effective Band z Cmolasu. Po prezentacjach dziecięcych i młodzieżowych, na scenie wystąpił zespół Shantel, który dostarczył dużej dawki pozytywnej energii, dobrego humoru, bawiąc tym samym publiczność. Dodatkowym atutem były żywe instrumenty, połączenie muzyki elektronicznej i potężnych rockowych gitar. Oczekiwana, przez wyjątkowo liczną publiczność, gwiazda disco-polo Zespół Exstazy porwała wszystkich do dobrej zabawy. Zespół wykonał największe swoje hity m.in.: „Kocham Twoje oczy”, „Tylko moja dziewczyna”, „Dziewczyna idealna”.Zachwycona publiczność doczekała się bisów.
Miłośnicy tańca i dobrej zabawy bawili się do późna przy dźwiękach zespołu „Kalejdoskop”. Całość uświetnił pokaz fajerwerków, podczas którego nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Cmolasu.
Organizatorami tegorocznych „Dni Cmolasu” był Urząd Gminy Cmolas, Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie, Zespół Szkół w Cmolasie. Patronat Medialny nad imprezą objęło: Twoje Radio Cmolas, Kolbuszowa 24 i Korso Kolbuszowskie, Super Nowości. Organizację wsparło LGD Lasovia oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.

Skip to content